Google může mít zase problémy s indexací

Vypadá to, že Google má opět problémy s indexací nového obsahu. Danny Sullivan z Google potvrdil indexační obavy na Twitteru toto úterý, s tím, že sdělil: „Ano, věřím tomu, že se vyskytly nějaké problémy.“
 
Indexační problémy.
 
Google vypadá, že má zase problémy s indexací nového obsahu a zobrazováním toho nového obsahu v Google Vyhledávání a Google News. Je zatím nejasní, co může za tento širokosáhlý problém, avšak na základě mých testů, se některý obsah indexuje velice rychle, zatímco další obsah vůbec ne. Indexační problémy začaly údajně okolo půl třetí odpoledne.
 
Příklady.
 
Tady jsou snímky obrazovky ukazující, jak site:wsj.com v Google News, filtrována podle nejnovějších článků, ukazuje obsah starý několik hodin. Wall Street Journal publikuje nový obsah skoro každou minutu.
 

Potvrzení?
 
Sullivan uvedl na Twitteru, že věří tomu, že se v Google naskytl další problém s indexací nového obsahu. Tady je ten Tweet:
 
Barry Schwartz (Twitter) = vypadá to, že některé webové stránky mají problémy s indexací nového obsahu do Google indexu…myslíte, že DannySullivan, Googlewmc nebo JohnMu to může zkontrolovat?“
– Danny Sullivan (odpověď) = Ano, věřím tomu, že tu jsou nějaké problémy. Určitě o tom zveřejníme informace na Googlewmc, pokud je potvrdíme a budeme mít, co sdílet.“
 
 
Historie.
 
Google měl indexační problémy již dříve tento měsíc, které byly vyřešeny během dvaceti čtyř hodin. Také měl podobné problémy minulý květen a také de-indexační problémy v dubnu. Google nedávno zveřejnil vysvětlení těchto indexačních problémů.
 
Proč na tom záleží.
 
Pokud máte nový obsah, který je zveřejňován na vašich webových stránkách a on se vám neukazuje v Google, měli byste vědět, že nejste sami. Google se snaží prošetřovat tento problém a dá nám vědět, jakmile bude mít co. Určitě vás informujeme, jestli se objeví nějaká oficiální zpráva ze společnosti ohledně tohoto problému. 
 
Poznámka po zveřejnění článku: Zeptali jsme se Dannyho Sullivana z Google ohledně nových zpráv a jeho odpověď napovídá tomu, že to není vážný problém:
 
Barry Schwartz (Twitter) = „Protože se nic nového neobjevilo na googlewmc, měl bych předpokládat, že to není žádný vážný problém?“
– Danny Sullivan (odpověď) = „Přesně tak.“