Oprava chyby s chybějícími daty v Google Serach Console

Chyba v Google Search Console vystrašila dnes nejednoho specialistu v oblasti SEO optimalizace. Není ale třeba se obávat, protože Google na opravě již pracuje a chybějící data budou brzy doplněna.

U Google Search Console se dnes objevila chyba, která zapříčinila denní absenci jakýchkoli dat spojených se SEO optimalizací. Jak ale Googlu oznámil, data budou zpětně doplněna a není tak třeba se obávat jakýchkoli dopadů na hodnocení nebo umístění webových stránek.

Den, který ve statistikách Google Search Console chybí je, 9. březen. V tento den se objevil i nový update Fred a je tak možné, že má chyba co dočinění s provedenými změnami.

John Mueller oznámil na Twitteru, že Google na chybě pracuje a veškerá data budou zpětně nahrána přímo do Google Search Console. Zároveň poděkoval za upozornění, které přišlo od Jeremyho Davise.

Chyba, která způsobila absenci dat, není novinkou. Podobnou chybu jsme mohli pozorovat již před 11 měsíci.

Problém je čistě statistického charakteru a není třeba se obávat jakýchkoli dopadů na hodnocení webu.

I přes to, že je Google největším hráčem v oblasti vyhledávání, i u něj se objevují chyby, které mohou zapříčinit nepříjemné potíže specialistům v oblasti SEO optimalizace. Chyby se zpravidla týkají algoritmů, statistik nebo některých nástrojů. Nutno dodat, že Google u těchto problémů reaguje rychle a řešení se dostaví nejpozději do několika dní.

V případě jakékoli chyby je třeba problém ihned nahlásit, případně počkat na oficiální vyjádření Googlu, které zpravidla přichází přes webové stránky společnosti nebo přes Twitter. Na Twitteru zároveň nalezneme informace o mnohých změnách a není tak na škodu, sledovat jednotlivé zaměstnance a jejich Tweety.

PS: Chyba byla plně opravena 14. března.