Použijte IBC kontejnery


Všechno na světě má své klady i nedostatky. Všechno. Například i obaly, které používáme při skladování a přepravě. Když se podíváte na kterýkoliv z nich, třeba vás napadne, v čem je dobrý a proč je tedy používán, ale třeba vám dojde i to, v čem není zase až tak dokonalý a co by se na něm mělo vylepšit.

Vezměte si třeba přepravu kapalin v nějakých sudech. Dělá se to tak už dlouho a vyhovuje tu třeba to, že se tyto mohou válet, což je výhodné, pokud s nimi mají lidé manipulovat ručně, bez pomoci nějaké zdvíhací techniky. Ale když vidíte třeba sudy naložené na korbu nějakého nákladního auta, dojde vám jejich nedostatek, jímž je jejich nevhodná skladovatelnost. Naloží se, naskládají se vedle sebe, a kolik jenom je mezi nimi nevyužitého místa, protože tyto nepřiléhají těsně jeden ke druhému!

plastové obaly

Nebo si vezměte krabice z různého materiálu. Ty se pro změnu skládají jedna vedle druhé i docela efektivně, ale kvůli tomu, z čeho jsou vyrobené, se dají mnohdy používat na přepravu jenom něčeho a stále téhož, nebo jsou nezbytně jednorázové, protože nelze zajistit jejich dost kvalitní vyčištění před dalším použitím.

U snad každého obalu se dá najít nějaký ten nedostatek.

plastový obal

A jak je na tom v tomto ohledu IBC kontejner? Vlastně velice dobře. To je obal, který je skládací a rozložitelný na několik dílů, čímž se dá kdykoliv využít a pak zase uskladnit bez potřeby mít pro něj spoustu místa. Dále je takový kontejner i odolný proti nárazům při přepravě, a tedy i bezpečný, dá se sehnat v různých velikostech, je vhodný i k venkovnímu použití, protože je odolný vůči UV záření, dá se použít v libovolném průmyslovém odvětví. A lze si ho u firmy Schoeller Allibert Czech Republic s.r.o. nejen koupit, ale klidně i jenom pronajmout pro jednorázové použití, což je ekologické.

A co je na IBC kontejneru nedokonalé? Jedině to, že ho ještě nepoužíváte.